30 Kasım 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 176.656
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 31.219
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 188
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.485
Ekonomi Magazin

İş dünyasının sırları ‘Tesadüf Yoktur’ kitabında ele alındı

İSTANBUL, (DHA)- Temel Holding CEO’su H. Çağatay Özdoğru, ‘Tesadüf Yoktur’ isimli kitabında kıymetler temelli idare ideolojisinin sırlarını …

İş dünyasının sırları ‘Tesadüf Yoktur’ kitabında ele alındı

İSTANBUL, (DHA)- Temel Holding CEO’su H. Çağatay Özdoğru, ‘Tesadüf Yoktur’ isimli kitabında kıymetler temelli idare ideolojisinin sırlarını okurlarıyla paylaştığını duyurdu. Sevimli Mine Kılıç ile Temel Karataş editörlüğünde hazırlanan ve Doğan Kitap tarafından yayınlanan kitapta; iş dünyasının yazılmamış kuralları, Özdoğru’nun kılavuz niteliğindeki idare prensipleri keyifli anekdotların yer aldığı bildirildi. Bilhassa iş hayatına yeni atılacak gençler için bir kılavuz niteliğindeki kitabın sayfalarında Ali Olgun’un karikatürleri de yer alıyor.

“UMARIM KİTAP HERKES İÇİN YARARLI OLUR”

‘Bu kitapta, yıllar boyunca büyük yararını gördüğüm, bedeller bazlı hayat ve idare ideolojimi anlatmaya çalıştım’ diyen Temel Holding CEO’su H. Çağatay Özdoğru, “Bana nazaran, kıymetler temelli idare çabası hayatımızın merkezine oturmalıdır; zira nasıl anılmak ve hatırlanmak istediğimizi belirler. Ben de inandığım, şahsen yararını gördüğüm deneyimlerimi ve idare ideolojimi birinci kere bir kitap yazarak sizlere aktarmak istedim, umarım okuyan herkes için yararlı olur” dedi.

H. ÇAĞATAY ÖZDOĞRU HAKKINDA

H. Çağatay Özdoğru, 1966’da İstanbul’da doğdu. İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği’nden mezun oldu. George Washington Üniversitesi’nde Telekomünikasyon Yüksek Mühendisliği üzerine yüksek lisansını tamamladı. ABD’de bir yıl çalışıp Türkiye’ye döndü ve Koç-Unisys’te mühendis olarak çalışmaya başladı. 1994-1995 yılları ortasında University of Maine ve Marmara Üniversitesi’nin ortak Executive MBA programını tamamladı. Akabinde sırasıyla IBM Türk, Küresel One (bugünkü ismiyle France Telecom Orange) ve Sabancı Holding’de üst seviye misyonlar üstlendi. 2005’te İcra Heyeti Üyesi olarak Temel Holding’e katıldı ve 2010’da şirketin CEO’su oldu. Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği ve Türkiye Bilişim Vakfı’nda İdare Şurası Üyeliği yaptı. Dış Ekonomik İlgiler Konseyi’nde Türkiye-Hırvatistan İş Kurulu Lideri ve akabinde Türkiye-İsveç İş Kurulu Lideri olarak misyon aldı; 2020’de ise Türkiye-Fransa İş Kurulu Başkanlığını üstlendi. Çağatay Özdoğru, George Washington Üniversitesi Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi tarafından 2016 yılında “Seçkin Mezun” mükafatına layık görülmüştür. 2020 yılı prestijiyle Temel Holding İdare Heyeti Üyesi ve CEO’sudur.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL