01 Aralık 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 176.656
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 31.219
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 188
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.485
Siyaset Son Dakika Haberler !

MHP’li Yalçın’dan CHP’ye reaksiyon

ANKARA, (DHA)- MHP Genel Lider Yardımcısı Semih Yalçın, “CHP’nin bilhassa HDP ile kaderdaşlık ederek ulusal çıkarlarımıza verdiği büyük ziyanları …

MHP’li Yalçın’dan CHP’ye reaksiyon

ANKARA, (DHA)- MHP Genel Lider Yardımcısı Semih Yalçın, “CHP’nin bilhassa HDP ile kaderdaşlık ederek ulusal çıkarlarımıza verdiği büyük ziyanları; hiçbir siyasi polemik, hiçbir tartışma ve nahoş mugalata gizleyemeyecektir” dedi.
MHP Genel Lider Yardımcısı Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, MHP’yi hukuk dışı oluşumlara sahip çıkmakla suçlayan savlar gündeme getirilerek kurgulanmaya çalışılan yapay imajın üzerlerine yapıştırılmak istenmesine müsaade etmeyeceklerini belirtti. Yalçın, “CHP’nin, yancılarıyla birlikte yaptığı iki lisanlı, etnik imtiyazlı ve Türk ulusal egemenliğini es geçen Anayasa çalışmasını inkâra yeltenmesine ve bu ihanetin üzerini boş ithamlarla partimize saldırarak örtmeye çalışmasına seyirci kalmayacağız. Mafya ve yeraltı dünyası yaveleri, ‘millî devlet’ sürecini akim bırakmaya dönük ihanetin üstünü örtmeye yetmeyecektir. CHP’li hadsiz Engin Altay’ın lağımdan ses verircesine sarf ettiği ‘çukur siyaseti’ tabiri, bu partiyi içine düştüğü fosseptikten kurtaramayacaktır. CHP’nin bilhassa HDP ile kaderdaşlık ederek ulusal çıkarlarımıza verdiği büyük ziyanları; hiçbir siyasi polemik, hiçbir tartışma ve yakışıksız mugalata gizleyemeyecektir” sözlerini kullandı. 
‘ÇARPIK SOL ZİHNİYETİN YİNE BEDEN BULMUŞ HÂLİDİR’
Yalçın, kuru gürültü koparıp mübalağa ederek günah ve kabahat gizleme çabasının yararsız olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
“MHP’ye sataşarak baltayı taşa vuran CHP’nin, kör aletle başlattığı arbededen yenilgiyle çıkması kaçınılmazdır. Bütün millet bilmektedir ki Atatürk’ten sonra, CHP’nin psikogenetik kodlarına Marksizm hal vermiştir. Diyalektik materyalizmin laboratuvarında siyasi mutasyona uğrayan CHP; o gün bugündür isyan, ihanet, devlet ve millet düşmanlığı üzere Marksist anlayışın karakteristiğini yansıtan bir siyasetin çevrimindedir. CHP, ulusal öncelikler ve çıkarlar aleyhindeki bilumum oluşumların fikir ve ilham kaynağına dönüşmüştür. CHP; hak ve adaletten bahsedip hakka ve hakkaniyete en çok tecavüz eden, demokrasiden bahsedip tabanına kadar diktaya, antidemokratik yollara ve müdahaleciliğe batan bir partidir. ‘Biz bu sineması daha evvel de gördük’ dedirten üslubuyla CHP; eli kanlı Ülkücü katillerini ‘fidan’, ‘devrim ve demokrasi kahramanı’ gösteren çarpık sol zihniyetin tekrar beden bulmuş hâlidir. İşte bütün bu sebeplerden dolayı teröriste terörist, eşkıyaya eşkıya, haine hain diyemeyen CHP idaresi; Türk milletinin gözbebeği olan Davacılara ağzına geleni saymaktadır. CHP’nin yancıları da onun gerisinde Kakadu papağanı üzere birebir teraneleri tekrarlamaktadır. CHP sözcüleri ve hempaları ne yaparlarsa yapsınlar, milliyetçi-Ülkücü topluluğun maşeri vicdana sinmiş prestijine gölge düşüremeyecek. Siyaset artıklarını, süpürülmüşleri ve Ülkücü kalmaya nefesi yetmeyen birtakım kifayetsizlerin taşıdığı emanet isim ve mevkileri kullanarak MHP aleyhinde karalama kampanyaları düzenlemek de sonuç vermeyecektir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL