01 Aralık 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 176.656
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 31.219
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 188
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.485
Ekonomi

RG – TİM / TTG kuruluş ve çalışma asılları belirlendi

İstanbul, 21 Kasım (DHA) – Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) bünyesinde, “ihracatın geliştirilmesi ve Türk malı algısının dünya pazarlarında …

RG – TİM / TTG kuruluş ve çalışma asılları belirlendi

İstanbul, 21 Kasım (DHA) – Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) bünyesinde, “ihracatın geliştirilmesi ve Türk malı algısının dünya pazarlarında güçlendirilmesi” gayesiyle kurulan Türkiye Tanıtım Kümesi’nin (TTG) kuruluş, vazife ve faaliyetleri ile çalışma adap ve asılları belirlendi.
Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Ticaret Bakanlığı yönetmeliğinde, “TTG, Bakanlıkça belirlenen ihracat siyasetleri, stratejiler, amaç pazarlar ve tanıtım faaliyetleri çerçevesinde, ihracatın geliştirilmesi ve Türk malı algısının dünya pazarlarında güçlendirilmesi gayesiyle faaliyet göstermek üzere TİM nezdinde kurulmuştur” denildi.
Yönetmelikte, TTG organlarından “Danışma Kurulu”nun oluşum ve vazifeleri şöyle tanımlandı:
“Danışma Şurası; Bölümler Kurulu lider ve üyeleri ile İrtibat Başkanlığı temsilcisi ve Bakanlığın ilgili Genel Müdürlerinden oluşur. 
“İlaveten TİM’in teklifi ve Bakanlık onayı ile belirlenen TTG’nin faaliyet bahisleri ile ilgili uzman üyeler İstişare Şurasında yer alır. 
“Yazılı mazeret sunmaksızın üst üste iki toplantıya katılmayan uzman üyenin Müşavere Heyeti üyeliği düşer.”
TTG İdare Şurası’nın da, TİM lideri, Bakanlıkça belirlenen bir Bakanlık temsilcisi ile TİM’in teklifi ve Bakanlık onayı ile Müşavere Şurası üyeleri ortasından belirlenen üyelerden oluşacağı belirtilen yöhetmelikte, TTG İcra Yöneticiliği ve misyonları de şöyle tanımlandı:
“İcra Yöneticiliği; İdare Konseyinin teklifi ve Bakanlığın olumlu görüşünü almak kaydıyla görevlendirilen bir İcra Yöneticisi ile kâfi sayıda uzman çalışandan oluşur.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL