01 Aralık 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 176.656
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 31.219
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 188
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.485
Güncel Son Dakika Haberler !

Sokağa çıkma yasağı başladı, meydan turistlere kaldı(Taksim Meydanı)

Burçak BOZKUŞ – Buğra BENLİOĞLU-Can EROK / İSTANBUL (DHA) TAKSİM’de sokağa çıkma kısıtlamasının akabinde İstanbullular konutlarına çekilirken …

Sokağa çıkma yasağı başladı, meydan turistlere kaldı(Taksim Meydanı)

Burçak BOZKUŞ – Buğra BENLİOĞLU-Can EROK / İSTANBUL (DHA) TAKSİM’de sokağa çıkma kısıtlamasının akabinde İstanbullular konutlarına çekilirken, İstiklal Caddesi ve Taksim Meydanı turistlere kaldı. Gruplar ise turistlere pasaport ve kimlik denetimi yaptı. İstiklal Caddesi girişinde turistlere servis yapmaya devam eden büfeler ise polis ve zabıta takımlarının ihtarları sonrası online servise geçti. Yoğunluk dağıtıldı.

Koronavirüs ile gayret kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı açıklanmıştı. Bu akşam saat 20.00’da başlayan kısıtlamanın akabinde vatandaşların birçoğu meskenlerine çekilirken İstiklal Caddesi ve Taksim Meydanı turistlere kaldı. Polis ve zabıta grupları turistlere farklı noktalarda kimlik kontrolü yaptı. Ayrıyeten takımlar büfe önlerinde oluşan turist yoğunluğuna müdahale ederken, işletmelerden siparişlere internet üzerinden devam etmeleri istendi. 

()
 


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL